Na słabym rynku też można zarobić

Grzegorz Nawacki, Puls Biznesu (10.05.2010)

Największe powody do zadowolenia mają klienci Superfund. Fundusze tego TFI drugi miesiąc z rzędu znalazły się w czołówce. W szybkim tempie odrabiają straty z poprzednich miesięcy. W kwietniu najlepszy był Superfund Trend Podstawowy, który wypracował 11,3 proc. Naszym wynikom pomogły wzrosty na rynkach akcji. Kontrakty futures na indeks Russel 2000 zyskały wkwietniu 5,7 proc. Największe zyski przyniosły pozycje na surowcach energetycznych. Początki kryzysu greckiego doprowadziły do wzrostu cen złota. Osiągnęło ono w euro rekordowe wyceny. Kolejnym pozytywnym czynnikiem były rynki stóp procentowych wylicza Jakub Bentke, zarządzający Superfund TFI.

Kategorią miesiąca zostało złoto

Fundusze inwestujące w złoto dały nieźle zarobić. Gdy akcje spadają oczy inwestorów kierują się w stronę „twardych” klas aktywów m.in.: złota. W artykule wymieniono Superfund Gold Future, który z wynikiem 7,1 proc. znalazł miejsce na podium.

Więcej na temat podsumowania rynku TFI w Polsce w Pulsie Biznesu (z dn. 10.05.2010) na stronach 14 i 15 w dwóch artykułach „Na słabym rynku też można zyskać” oraz „Złoto to zyskowna przystań na kryzys”.