Superfund C bohaterem miesiąca

Według ostatniego raportu dziennika Puls Biznesu w październiku najlepszy fundusz Superfund C zarobił aż 13 proc. i został bohaterem miesiąca.

Dziewięć na dziesięć funduszy było na plusie – napisał w raporcie za październik red. Grzegorz Nawacki. Największy zysk z funduszy otwartych wycenianych w złotych, bo aż 13 proc, przyniósł Superfund C. Produkty tego towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI) od kilku miesięcy są w dużo lepszej formie niż w pierwszym półroczu.
- Po wielu miesiącach testów w trzecim kwartale wzbogaciliśmy system transakcyjny o strategię krótkoterminową. W przeszłości średni czas utrzymywania pojedynczej pozycji wynosił cztery miesiące. Strategia krótkoterminowa charakteryzuje się znacznie krótszym okresem inwestycyjnym - średnio poniżej tygodnia - mówi Maciej Brysławski, prezes Superfund TFI.
W komentarzu dla Pulsu Biznesu Prezes Brysławski wymienił jakie inwestycje przyniosły w październiku tak wysoki wynik podkreślając jednocześnie, że nastroje się uspokoiły, a rynki powróciły do swoich wyraźnych, długoterminowych trendów. Efektywne były pozycje na rynku walutowym. Na bardzo dobre wyniki wpłynęło osłabienie dolara, szczególnie w stosunku do japońskiego jena, australijskiego i tajwańskiego dolara. Dobre rezultaty zanotowaliśmy ponadto w sektorze metali przemysłowych oraz szlachetnych. Zyski przyniosły kontrakty na gaz ziemny i długie pozycje na kawie. Sprzyjały temu informacje o malejących zbiorach w Brazylii i Kolumbii.