Bardzo dobry luty 2012

W prasie i Internecie pojawiły się podsumowania lutego na rynku funduszy inwestycyjnych. Okazuje się, że fundusze Superfund TFI znalazły się w ścisłej czołówce.

Superfund C osiągnął wynik 10,24 proc. Superfund B 8,8 proc., Superfund A 5,8 proc.; Superfund Gold Future 11,3 proc., a Superfund Płynnościowy 0,7 proc.

Autorzy podsumowań docenili również wyniki funduszy denominowanych w USD i EUR. Piotr Rosik z Dziennika Gazety Prawnej podkreślił, że najlepszy wynik na rynku TFI osiągnął Superfund Gold Future, denominowany w dolarach amerykańskich (+19,5 proc.). Poniżej przedstawiamy fragmenty publikacji, w których znalazły się informacje o Superfund.

NAJWIĘKSZE ZYSKI Z MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM

Po raz kolejny zawiodły fundusze aktywnej alokacji i absolutnej stopy zwrotu, które w teorii powinny zarabiać w każdych warunkach. Średnia stopa zwrotu dla tego rodzaju produktów wyniosła w lutym 2,8 proc. Co ciekawe, czołowe trzy pozycje zajęły fundusze należące do Superfund TFI. Najlepszy okazał się Superfund C (10,24 proc. zysku).

Najwyższą stopą zwrotu na całym rynku krajowych funduszy może się pochwalić Superfund Gold Future, denominowany w dolarach amerykańskich (+19,5 proc.). Fundusz ten zarabia na wzrostach ceny złota. W lutym kruszec ten podrożał znacząco, o kilkanaście procent, po tym jak pod koniec stycznia szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej zapowiedział utrzymanie stóp procentowych na poziomie bliskim zeru do końca 2014 r.

Piotr Rosik, Dziennik Gazeta Prawna (05.03.2012)

W LUTYM DOBRZE, CO DALEJ?

Średnia stopa zwrotu funduszy akcji polskich wyniosła w lutym 2,6 proc, jednak najlepszy fundusz inwestujący na warszawskim parkiecie - Copernicus Akcji Dywidendowych - zarobił ponad 10 proc, wynika z danych Analiz Online. Skokowy wzrost wartości jednostki uczestnictwa rzędu kilkunastu proc. odnotowały fundusze Superfund TFI.

Jan Morbiato, Parkiet, 3.03.2012

PODSUMOWANIE MIESIĄCA NA RYNKU FUNDUSZY (LUTY 2012)

W sumie w lutym szesnaście funduszy wypracowało dwucyfrowy wynik. Poza wspomnianym funduszem z Copernicus Capital TFI, znajdziemy tu fundusze z Superfund TFI, które charakteryzują się ogromnymi skokami wycen.

AnalizyOnline; Onet.pl; Wp.pl; Inwestycje.pl; (3-5.03.2012).